Popis kamery

 
Miniaturní outdoorová SHIMANO SPORT CAMERA CM-1000 je určena pro pořizování videí v různém rozlišení (nejlepší FULL HD) a fotografií ve vysoké kvalitě. Konstrukce kamery umožňuje provoz v náročném prostředí rekreačního i závodního sportu, při outdoorových a adrenalinových disciplinách a činnostech v přírodě prakticky bez omezení. Kameře nevadí déšť, sníh, mráz a další drsné přírodní podmínky. Kamera umožňuje po výměně krytu objektivu dokonce i práci pod vodou (včetně zvukového záznamu!) do hloubky 10 metrů. Pro potápěče je k dispozici i speciální potápěčské pouzdro, umožňující činnost až do hloubky 60 metrů.
 
 
 
 
 

Před uvedením kamery do provozu se seznamte s názvoslovím, technickou přípravou kamery k práci a také s provozními a bezpečnostními pravidly. Uvedené pokyny důsledně dodržujte, aby nedošlo k poškození kamery nebo dat uživatele.

 

 

Kamera je na trh dodávána s microSD paměťovou kartou a adaptérem, standardním ochranným krytem objektivu, ochranným krytem objektivu pro práci pod vodou (do hloubky 10 m), montáží na přilbu (s řemínkem, gumovou podložkou, jisticí šňůrkou, šroubem a oboustrannými lepicími podložkami pro přilepení základny k přilbě). USB kabel slouží k datové komunikaci a dobíjení baterie.

 

 

 

 

 

1.1 Instalace paměťové karty

Kamera nemá vnitřní paměť, proto zaznamenává nahrávky a fotografie na paměťovou kartu typu microSD/SDHC třídy min. 6 nebo vyšší, s kapacitou max. 32 GB. Při event. nákupu další karty věnujte pozornost rychlosti zápisu (právě class 6 a vyšší), neboť jen vysoká rychlost zápisu zaručí nepřetržité a nepřerušované nahrávání velkého toku dat (například při záznamu ve FULL HD režimu). Instalace karty se provádí do slotu v zadním čele kamery po otevření zadního krytu a jeho vyklopení nahoru. Při instalaci dbejte na správnou orientaci karty. Kartu vysunete ze slotu zamáčknutím dovnitř a rychlým pohybem zpět. Karta sama ze slotu vyskočí.

 

Pokud není karta v kameře instalována, série pípnutí na tuto skutečnost uživatele upozorní. Bez paměťové karty kamera nemůže pracovat. Po instalaci karty opět zlehka uzavřete vodotěsný zadní kryt a uzamkněte jej. Důležité informace k manipulaci s paměťovou kartou a daty na ní naleznete v sekci UPOZORNĚNÍ. Jen dodržením uvedených pokynů zabráníte nejen ztrátě dat, ale také ohrožení soukromí a úniku dat!

 

 

 

 

1.2 Nabití baterie, výdrž a kontrola stavu

Kamera je vybavena vestavěnou nevyměnitelnou baterií, která vydrží přibližně na 2 hodiny záznamu. Poté je třeba baterii nabít, nabití na plný stav trvá přibližně 4 hodiny. Nabití se provádí pomocí přiloženého USB kabelu. Jeden konec zapojte do levého slotu, který se objeví po otevření zadního krytu se zámkem. Druhý konec kabelu zapojte do počítače (případně vhodného nabíjecího zdroje). Nabíjení baterie poznáte snadno – levá LED dioda bliká zeleně. Pokud je ukončen proces nabíjení, levá LED dioda zhasne a již nebliká zeleně. Tímto je baterie na plném stavu a vydrží cca 2 hodiny záznamu.

 

 

Úroveň stavu nabití baterie můžete zjistit dvěma způsoby:

1. Hned po zapnutí kamery se na dobu 2 sekund objeví hlášení o stavu úrovně nabití baterie (levá LED) a dostupná orientační kapacita SD karty pro záznam (pravá LED). Barva diod ukazuje stav podle výše uvedeného barevného schématu (ideálně dvě zelené).  

Barva levé LED diody (kapacity baterie) znamená: zelená = 100 % – 51 % kapacity, oranžová = 51 – 21 %, červená = 21 % – 5 %, červená blikající = kritická kapacita 0 % – 5 %). Přehlednou tabulku pro rychlou orientaci a časté použití popisuje obrázek a schéma:

 

POZOR NA ČASTÝ OMYL UŽIVATELŮ!

Po 2 sekundách hlášení stavu se přepnou diody do hlášení REŽIM KAMERY. Po těchto 2 sekundách tedy již NENÍ zobrazen stav nabití baterie!
 

 

2. Pokud máte k dispozici smartphone nebo tablet s instalovanou aplikací Shimano Sport Camera a je navázáno spojení mezi kamerou a zařízením, aktuální stav baterie najdete v příslušné volbě zobrazení.

 

Kapacita baterie vydrží pro nahrávání po dobu přibližně dvou hodin. Přesný čas závisí na režimu záznamu, zapnutí či vypnutí Wi-Fi, provozních podmínkách a vnějších okolnostech, jako je například nízká teplota v zimě. Přesné časy jsou uvedeny v tabulce na začátku článku.